T Ü R K   H A V A    K U R U M U   Ü N İ V E R S İ T E S İ

Kampüsler

Ankara Kampüsü

Türkkuşu Kampüsü

Havacılık ve uçuş eğitimleri için dizayn edilmiş olan üniversitemizin Etimesgut kampüsü Ankara şehir merkezine 15 km uzaklıkta, İstanbul yolu üzerinde, yaklaşık 1.600 dönümlük arazi üzerine kurulu olup 3 Mayıs 1935 tarihinden bu yana hizmet vermektedir. Bu kampüsümüzde İşletme Fakültesi, Hava Ulaştırma Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Havacılık Meslek Yüksek Okulu, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Havacılık ve Uzay Bilimleri Enstitüsü bulunmaktadır. Bünyesinde uygulama laboratuvarlarını (hangarlar, kule, operasyon binası, brifing salonu) ve simülasyon merkezini de bulunduran kampüslerimiz halihazırda toplam 19.030 m2 kapalı, 86.409 m2 açık alana sahiptir. Ayrıca kampüsümüz içinde 1500 x 45 metre uzunluğunda asfalt kaplama bir uçuş pisti de yer almaktadır.

Akköprü Kampüsü

Ankara’nın Altındağ ilçesi Akköprü mevkiinde bulunan kampüsümüzde merkezler ve Enstitülere ev sahipliği yapmaktadır. Toplam 12.472 m2 kapalı alana sahip Akköprü kampüsümüz ulaşım açısından oldukça elverişli bir konuma sahip olup Akköprü ve Atatürk Kültür Merkezi metro duraklarına 5 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.

İzmir Kampüsü

Selçuk Kampüsü

Neredeyse tüm yıl boyunca uçuşa elverişli yumuşak iklimi ve açık hava şartlarıyla havacılık eğitimi için son derece uygun bir yer olan İzmir-Selçuk’taki kampüsümüz, Türkiye’nin 3 büyük kentinden biri olan İzmir’e yaklaşık 75 km. uzaklıktadır.

Havacılık Meslek Yüksek Okulu ve Hava Ulaştırma Fakültesi öğrencilerine uygulamalı eğitim verilmesi için kullanılacak olan Selçuk kampüsü bünyesinde uygulama laboratuvarları (hangarlar, kule, simülatör, operasyon binası, brifing salonu) da bulunmaktadır.