Öğretmenler ‘uçurmayı’ öğrendi

 

Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde düzenlenen eğitime katılan, farklı branşlardan öğretmenler, model uçak yapmayı öğrendi. Öğretmenler, eğitim sırasında yaptıkları uçakları başarıyla uçurdu

 

TÜRK Hava Kurumu Üniversitesi’nde model uçak başlangıç eğitimleri devam ediyor. Üniversitenin Türkkuşu kampüsünde düzenlenen eğitimlere bu kez Ankara’nın değişik yerlerinde görev yapan farklı branşlardan toplam 36 öğretmen, 2 ayrı grup halinde katıldı. Model uçak başlangıç eğitimlerini, Türk Hava Kurumu Model Uçak Öğretmen Adayı Nezih Muhammed Şensoy verdi. 5 gün devam eden ve öğretmenlerin 20’şer saat uygulamalı ders gördüğü çalışmada, Türk Hava Kurumu’nun ürettiği ahşap malzemeler ve özel yapıştırıcılar kullanıldı.

KENDİ UÇAKLARINI UÇURDULAR

Kursiyer öğretmenlerin, eğitimci gözetiminde yaptığı uçaklar, eğitimin sonunda Türk Hava Kurumu Üniversitesi kampüsünde uçuruldu. Eğitimleri veren Nezih Muhammed Şensoy, model uçak eğitimlerinin talep doğrultusunda ve ücretsiz olarak verildiğini belirterek, “Bu kursumuzda, motorsuz serbest uçuş yapan ATA model uçağını yapmayı öğrendik. Eğitimi alan öğretmenler, bir sonraki eğitimi de aldıklarında, görev yaptıkları okullarda öğrencilerine model uçak yapmayı öğretebilecek” dedi. Kursu tamamlayan öğretmenler de model uçak yapmaktan büyük keyif aldıklarını söyledi.