Türk Hava Kurumunun 94. Kuruluş Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı

 

Türk Hava Kurumu’nun 94. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla THK Üniversitesi Konferans Salonunda tören düzenlendi.

Törende konuşan THK Genel Sekreteri Rafet YAVUZ;

” Bugün burada kötüyü değil, güzeli konuşalım, geçmişe değil geleceğe bakalım. Çünkü bugün geldiğimiz nokta çok iç açıcı değil. İçinde bulunduğumuz zorlukları hepiniz biliyorsunuz. Bu zorlukların üstesinden gelip, Türk Hava Kurumu’nu hak ettiği saygın seviyeye yeniden ulaştırabilmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz.

Teknolojiyi sadece kullanan değil, tasarlayan, geliştiren ve üreten bir çağdayız artık. Çağın gerisinde kalmamak adına, hayallerimizi bilimin ışığında birleştirerek geleceğimizin teminatı gençlerimize, çocuklarımıza yakışır bir ülke bırakmak için daha çok çalışıp üretmeliyiz.

Sadece tasarlayan ve düşünen değil her konuda üretim de yapabilen bir kurum olmalıyız. Çünkü teknoloji çok hızlı gelişiyor. Biz ondan daha hızlı olabilirsek hedeflerimize ulaşabiliriz. Bunun içinde dünü değil, yarını konuşarak, çok çalışarak 21. yüzyılda daha hızlı ilerleyip, kalkınabiliriz. Dijital dünyayı ancak böyle yakalayabiliriz.

İşte bu noktada en büyük görev Türk Hava Kurumu Ailesi olarak bizlere, üniversitemizdeki değerli akademisyenlerimize, teknisyenlerimize, mühendislerimize, şube başkanlarımıza, siz değerli çalışma arkadaşlarıma düşüyor. Bu sürecin öncüsü ve sürükleyicisi sizler olmalısınız.

Dijital dünyada, küresel rekabette öne geçebilmek için kurumumuzun tüm imkânlarını en yetkin şekilde kullanmalıyız. Güzel günler bizi bekliyor.

Sizlerin desteği bizim için çok önemli. Personelimizin özlük haklarını koruyarak, çalıştığı yerde mutlu olan, aidiyet duygusu yüksek bireyler olabilmesi için Genel Yönetim Kurulu Üyelerimizin de desteğiyle daha fazla neler yapabiliriz diye inanın bizde çok uğraşıyoruz. Bize olan güveninizi boşa çıkartmayacağız.

94 yıldır, ülkemizin her yanına yayılan kursları, hizmetleri ve gönüllüleriyle var olan Türk Hava Kurumunu yeniden şahlandırabilmek için, başlangıcından bugüne Türk Hava Kurumu’na emeği geçen, katkıda bulunan bağışçılarımıza; her zorluğa göğüs gererek bu ailenin fedakâr bireyleri olan genel merkez ve şube yöneticilerimize ve bizlerden yardımlarını hiçbir zaman esirgemeyen yüce Türk Milletine yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

THK Genel Sekreteri Rafet YAVUZ’un konuşmasının ardından ödül töreni, müzik ve şiir dinletisi ile devam eden törende sahnelenen “Bir Tayyareci Vecihi Hürkuş” tiyatro oyunu izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

Daha sonra “Gökyüzünden Türkiye Manzaraları” fotoğraf sergisiyle devam eden tören, Radyo Kontrollü Model Uçak Gösterilerinin ardından sona erdi.